22-24.05.2024 r. Karpacz

Szkolenie okresowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników służby bhp i innych osób wykonujących zadania tej służby

• Wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy oraz problemy związane z interpretacją przepisów.
  • Problemy ergonomii w kształtowaniu warunków pracy.
  • Metody identyfikacji, analizy i oceny zagrożeń oraz ocena ryzyka zawodowego.
  • Metody likwidacji lub ograniczenia oddziaływania na pracowników czynników szkodliwych dla zdrowia.
  • Nowoczesne rozwiązania techniczno-organizacyjne wpływające na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy.
  • Ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy
  • Analiza wybranych przyczyn wypadków przy pracy i związana z nimi profilaktyka
  • Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń
  • Nowoczesne metody prac Służby BHP
  • Nowoczesne metody szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy
  • BHP przy eksploatacji urządzeń energetycznych – aktualny stan prac w sprawie zmian.
  • Strefy zagrożone wybuchem
  • Prace szczególnie niebezpieczne – przykłady praktycznych rozwiązań.
  • Środki ochrony indywidualnej szczegółowe wymagania
  • Zagadnienia technicznej ochrony pracy
  • Problemy ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego

• Nadinspektor Państwowej Inspekcji Pracy, Koordynator Krajowy w PIP ds. Energetyki Zawodowej, Ekspert w dziedzinie eksploatacji instalacji elektrycznych i urządzeń technicznych w tym w atmosferach zagrożonych wybuchem. Od wielu lat zajmuje się tematyką zapewnienia bezpieczeństwa pracowników zatrudnionych na stanowiskach technicznych. Wybitny wykładowca-praktyk. Autor licznych publikacji w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy: Zeszyty Inspektora Pracy, Odpowiedzialność prowadzącego eksploatację za organizację pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych - wątpliwości interpretacyjne. Biegły sądowy.
  • Adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej, doktor nauk prawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca współpracujący z Uniwersytetem Ekonomicznym, Wyższą Szkołą Europejską oraz Izbą Komorniczą w Krakowie.

• Wyżywienie
  • Indywidualne konsultacje,