07.02.2017 r. Warszawa

„Oceny oddziaływania w procesie inwestycyjnym z uwzględnieniem najnowszych zmian 2017”

Moduł I. Podstawy prawne systemu ooś w UE i w Polsce

Moduł II. Najnowsze zmiany przepisów w zakresie ooś

Moduł III. Procedura oceny oddziaływania na środowisko planowanych przedsięwzięć na etapie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach:

• przedsięwzięcia wymagające uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
  • zakres wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
  • organy właściwe do wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, uzgadniania i opiniowania w procedurze ooś,
  • przebieg procedury oceny oddziaływania na środowisko dla poszczególnych grup przedsięwzięć,
  • kwalifikacja przedsięwzięcia do oceny oddziaływania na środowisko, screening,
  • zakres raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, scoping,
  • udział społeczeństwa w postępowaniu ooś,
  • zakres i wymogi dotyczące decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

Moduł IV. Ponowna ocena oddziaływania na środowisko

Moduł V. Ocena oddziaływania przedsięwzięć na obszary Natura; przebieg procedury

Moduł VI. Wymogi Ramowej Dyrektywy Wodnej, a ooś

Moduł VII. Kwestie łagodzenia i adaptacji do zmian klimatu, bioróżnorodność a ooś

Moduł VIII. Wymagania dotyczące ocen oddziaływania na środowisko w kontekście pozyskiwania funduszy unijnych (wybrane zagadnienia)

Moduł IX. Konsultacje, dyskusja

Miejsce szkolenia: Centrum Konferencyjne Golden Floor Plaza

al. Jerozolimskie 123A

Warszawa (800 metrów od dworca Warszawa Centralna).

500,00 zł netto/osoba

Szkolenie finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych (środki unijne i/lub budżetowe) jest zwolnione od podatku VAT.

Ekspert ds. ocen oddziaływania na środowisko z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz dużą praktyką jako wykładowca. Na co dzień zajmująca się orzecznictwem administracyjnym w GDOŚ.

• Dydaktykę , indywidualne konsultacje,
  • Materiały szkoleniowe