25-27.09.2019 r.

Układy hydrostatyczne maszyn i urządzeń

Cele i korzyści: Zakres tematyczny szkolenia obejmuje min.: omówienie budowy i zasady działania wybranych stacjonarnych i mobilnych układów hydrostatycznych. Przykłady serwomechanizmów maszyn. Omówienie hydraulicznych układów energooszczędnych. Ćwiczenia praktyczne polegające na zestawieniu                 i uruchomieniu wybranych układów na specjalistycznych stanowiskach montażowych. Zajęcia praktyczne na stanowiskach laboratoryjnych obejmujące min. eksploatację przekładni hydrostatycznych i pomp wyporowych.

Program:

1. Podział układów hydraulicznych i ogólny schemat układu hydrostatycznego
  2. Układy jedno- i wielopompowe .
  3. Układy sterowane dławieniowo: schematy konstrukcyjne, analiza strat i sprawności układów.
  4. Układy sterowania objętościowego: schematy konstrukcyjne, analiza strat i sprawności układów .
  5. Przekładnie hydrostatyczne: działające w obiegu otwartym cieczy, działające w obiegu zamkniętym cieczy .
  6. Układy połączeń odbiorników hydrostatycznych: układy szeregowego połączenia odbiorników, układy równoległego połączenia odbiorników, układy szeregowo-równoległego połączenia odbiorników .
  7. Zasilacze hydrauliczne: zasilacze zespołowe i centralne, indywidualne stacje zasilające .
  8. Układy sterowania sekwencyjnego: układy sterowania sekwencyjnego od położenia, układy sterowania sekwencyjnego od ciśnienia .
  9. Układy synchronizacji ruchu siłowników, analiza układów i cechy eksploatacyjne .
  10. Układy hydrauliczne wykorzystujące technikę nabojową .
  11. Układy hydrauliki mobilnej: układy napędowe maszyn roboczych, hydrauliczne serwomechanizmy kierownicze .
  12. Serwomechanizmy maszyn: pełno hydrauliczne, elektrohydrauliczne .
  13. Układy hydrauliczne energooszczędne: układy Load Sensing OC, układy Load Sensing CC, układy LUDV, układy z odzyskiem energii .
  14. Zajęcia praktyczne na stanowiskach laboratoryjnych: budowa podstawowych układów hydrostatycznych i sprawdzanie ich działania .
  15. Zajęcia praktyczne na stanowiskach laboratoryjnych: badanie i eksploatacja pomp wyporowych .
  16. Zajęcia praktyczne na stanowiskach laboratoryjnych: eksploatacja przekładni hydrostatycznych działających w obiegu otwartym i zamkniętym cieczy .
  17. Ćwiczenia praktyczne w laboratorium

Autor lub współautor ponad 50 artykułów i referatów naukowych obejmujących tematykę napędu hydrostatycznego, diagnostyki układów hydrostatycznych i procesów odlewania ciśnieniowego. Prowadzi zajęcia dla studentów II i III roku z przedmiotów „Napęd i sterowanie hydrostatyczne”, „Napędy maszyn” oraz wykłady z „Podstaw automatyki”. Zdobyte doświadczenie naukowe wykorzystuje w realizacji prac badawczych oraz na organizowanych kursach i szkoleniach z dziedziny napędu i sterowania hydrostatycznego.

1 dzień szkolenia:Hotel Conrad,, 30-337 Kraków

2 dzień szkolenia:Laboratorium Napędu i Sterowania Hydrostatycznego

Termin szkolenia: 25-27.09.2019 r.

• dydaktykę,
  • ćwiczenia praktyczne w laboratorium,
  • indywidualne konsultacje,
  • materiały szkoleniowe,
  • pełne wyżywienie,
  • certyfikat o podwyższeniu kwalifikacji.
  • Zakwaterowanie (w przypadku wybrania opcji z zakwaterowaniem).