23-24.09.2019 r.

„Technika proporcjonalna i serwotechnika w napędzie hydrostatycznym”

Cele i korzyści: Zakres tematyczny szkolenia obejmuje min.: omówienie budowy i zasady działania wybranych stacjonarnych i mobilnych układów hydrostatycznych. Przykłady serwomechanizmów maszyn. Omówienie hydraulicznych układów energooszczędnych. Ćwiczenia praktyczne polegające na zestawieniu i uruchomieniu wybranych układów na specjalistycznych stanowiskach montażowych. Zajęcia praktyczne na stanowiskach laboratoryjnych obejmujące min. eksploatację przekładni hydrostatycznych i pomp wyporowych.

Program:

1. 1.Wprowadzenie do techniki sterowania proporcjonalnego.

2. Podział zaworów proporcjonalnych – kryteria.

3. Budowa, zasada działania oraz przykłady konstrukcyjne zaworów proporcjonalnych wg wytwórców.

4. Charakterystyki robocze zaworów proporcjonalnych.

5. Podstawowe parametry zaworów proporcjonalnych.

6. Sposoby korekcji charakterystyk roboczych zaworów proporcjonalnych.

7. Wzmacniacze i układy elektroniczne wykorzystywane w układach sterowania zaworami proporcjonalnymi.

8. Przykłady układów hydraulicznych z wykorzystaniem zaworów proporcjonalnych.

9. Zastosowanie kompensatorów ciśnienia w układach hydraulicznych z zaworami proporcjonalnymi.

10. Podstawy projektowania układów hydraulicznych z zaworami proporcjonalnymi.

11. Budowa i rodzaje układów regulacji.

12. Wstęp do techniki sterowania serwozaworami.

13. Przykłady konstrukcyjne serwozaworów (na podstawie wybranych producentów).

14. Podstawowe parametry serwozaworów.

15. Charakterystyki robocze serwozaworów.

16. Typy przekryć suwaków stosowanych w serwozaworach.

17. Podstawowe obliczenia układów hydraulicznych z serwozaworami.

18. Wzmacniacze i układy elektroniczne wykorzystywane w układach sterowania serwozaworami.

19. Dobór typu i nastawy regulatora w układach hydraulicznych z serwozaworami.

20. Przykłady układów regulacji z zastosowaniem serwozaworów.

21. Przetworniki pomiarowe wykorzystywane w układach hydraulicznych.

22. Zagadnienia czystości cieczy roboczej w układach sterowania proporcjonalnego  i serwozaworowego.

23. Zajęcia praktyczne.

Autor lub współautor ponad 50 artykułów i referatów naukowych obejmujących tematykę napędu hydrostatycznego, diagnostyki układów hydrostatycznych i procesów odlewania ciśnieniowego. Prowadzi zajęcia dla studentów II i III roku z przedmiotów „Napęd i sterowanie hydrostatyczne”, „Napędy maszyn” oraz wykłady z „Podstaw automatyki”. Zdobyte doświadczenie naukowe wykorzystuje w realizacji prac badawczych oraz na organizowanych kursach i szkoleniach z dziedziny napędu i sterowania hydrostatycznego.

1 dzień szkolenia:Hotel Krakus, 30-337 Kraków

2 dzień szkolenia:Laboratorium Napędu i Sterowania Hydrostatycznego

Termin szkolenia: 23-24.09.2019 r.

Koszt szkolenia : 1650,00 netto (zakwaterowanie w pokoju 2,3 osobowym , do pokoju 1 osobowego dopłata 100 zł, możliwość zakwaterowania przed szkolenie za dodatkową dopłatą)

• dydaktykę,
  • ćwiczenia praktyczne w laboratorium,
  • indywidualne konsultacje,
  • materiały szkoleniowe,
  • pełne wyżywienie,
  • certyfikat o podwyższeniu kwalifikacji.
  • Zakwaterowanie 1 nocleg (w przypadku wybrania opcji z zakwaterowaniem).