ScrollToTop

28.02-02.03.2018 r. Szaflary

 „Ogólnopolskie seminarium szkoleniowe Zakładowych Społecznych Inspektorów Pracy – zarządzanie bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie – warsztaty SIP ”

Zagadnienia:

Moduł I – prawo pracy wraz z metodyką kontroli tych zagadnień przez Społecznego Inspektora Pracy –zmiany w Prawie Pracy 2017.

  1. Umowy o pracę, nowe zasady dotyczące umów cywilnoprawnych,
  2. Urlop macierzyński, rodzicielski, wychowawczy, ojcowskich
  3. Kontrole PIP po wprowadzeniu zmian w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu za płacę, umowy o pracę przed dopuszczeniem pracownika do pracy – nowe przepisy, praktyczne aspekty stosowania nowych przepisów o umowach na czas określony, elektroniczne zwolnienia lekarskie.
  4. Praktyczne stosowanie zmian przepisów uelastycznienie czasu pracy, rozkład czasu pracy po nowelizacji

Moduł II - omówienie uprawnień i zasad postępowania Społecznych Inspektorów Pracy,

  1. Podstawy prawne funkcjonowania SIP,
  2. Prawa i obowiązki SIP,
  3. Udział SIP w komisji BHP,
  4. Formułowanie zaleceń i uwag SIP,
  5. Współpraca SIP z PIP,
  6. Zagadnienia współpracy związków zawodowych ze społeczną inspekcją pracy.

Moduł III - wypadki przy pracy oraz udział Społecznego Inspektora Pracy w postępowaniu powypadkowym.

  1. Postępowanie powypadkowe,
  2. Dokumentacja powypadkowa
  3. Udział SIP w dochodzeniu powypadkowym – jak skutecznie wykonać swoją rolę
  4. Działania profilaktyczne,
  5. Wypadki przy pracy w orzecznictwie sądowym

Moduł IV – omówienie zasad  bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia oraz metodyka kontroli zagadnień bhp,

  1. Kontrole i przeglądy stanowisk pracy,
  2. Identyfikacja zagrożeń i ocena ryzyka zawodowego w związku z występowaniem w środowisku pracy,
  3. Identyfikacja stanów nieprawidłowych oraz zasady postępowania przy ich eliminacji w środowisku pracy
  4. Bezpieczne warunki pracy, poprzez wyposażenie pracowników w odzież ochronną i stosowanie środków ochrony zbiorowej i indywidualnej

Moduł V - Organizacja prac przy urządzeniach energetycznych- kierunek zmian 2017

  1. Omówienie kierunku zmian Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 28.03.2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych – aktualny stan prac   w zakresie zmian
  2. Kwalifikacje w zakresie wykonywania prac przy urządzeniach technicznych  – zmiany  w prawie w tym  nowe kwalifikacje UDT do montażu połączeń kołnierzowych.
  3. Prawo energetyczne – świadectwo kwalifikacyjne – omówienie wątpliwości interpretacyjnych
  4. Prace remontowe wykonywane w obrębie czynnych urządzeń – organizacja prac

Moduł VI - Zasady profilaktyki przeciwwybuchowej.

Miejsce szkolenia: Borowy Dwór Biznes, Spa & Fun, ul. Cieplice 1 a 34-424 Szaflary/okolice Zakopanego.  www.borowydwor.pl

Koszt szkolenia:

1590,00 zł netto/osoba

(zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych, do pokoju 1 osobowego dodatkowa dopłata w wysokości 250 zł netto  za 2 doby)

Trenerzy:

  • Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy – Prawnik doświadczony trener zagadnień związanych z właściwym stosowaniem prawa pracy. Posiada doświadczenie w zakresie szkoleń i doradztwa dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Wykładowca na wielu szkoleniach.
  • Nadinspektor Państwowej Inspekcji Pracy,  Ekspert w dziedzinie eksploatacji instalacji elektrycznych i urządzeń technicznych w tym w atmosferach zagrożonych wybuchem.  Od wielu lat zajmuje się tematyką zapewnienia bezpieczeństwa pracowników zatrudnionych na stanowiskach technicznych. Wybitny wykładowca-praktyk. Autor licznych publikacji  w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy: Zeszyty Inspektora Pracy, Odpowiedzialność prowadzącego eksploatację za organizację pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych - wątpliwości interpretacyjne.
  • Wieloletni praktyk w dziedzinie analiz bezpieczeństwa oraz we wdrażaniu technicznych i organizacyjnych rozwiązań zabezpieczających przed wybuchem – specjalizuje się w zagrożeniach ze strony pyłów palnych, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Szczecińskiej, absolwent studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo techniczne w przestrzeniach zagrożonych wybuchem” w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach oraz „Zapobieganie pożarom i awariom” w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, certyfikowany „Menadżer odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (MEx)”, posiada też uprawnienia inspektora ochrony przeciwpożarowej, szkoleniowiec z zakresu bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, autor publikacji w prasie fachowej oraz prelegent na wielu konferencjach specjalistycznych.

Cena szkolenia obejmuje:

  • Zakwaterowanie
  • Dydaktykę , indywidualne konsultacje
  • Materiały szkoleniowe
  • Pełne wyżywienie
  • Certyfikat Społecznego Inspektora Pracy

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie i przesłanie karty zgłoszenia na adres mailowy: biuro@cst.edu.pl

Bliższych informacji na temat szkolenia można uzyskać:

iwona.skrzypczak@cst.edu.pl   nr tel. 510 – 268 – 403

sylwia.slowik@cst.edu.pl   nr tel. 665 -  846 - 745