20.11.2018 r.

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego

Celem

Szkolenie jest przeznaczone dla osób przeprowadzających instruktaż stanowiskowy w ramach szkolenia wstępnego z zakresu BHP w zakładzie pracy, a mianowicie jest skierowane do pracodawców, kadry kierowniczej, pracowników kierujących pracownikami np., mistrzów, brygadzistów itd.

Program szkolenia:

1. Psychologia pracy

* przedstawienie zasad nauczania jako procesu przekazywania przez szkoleniowca wiadomościi umiejętności osobom szkolonym,

2. Zasady i metody nauczania dorosłych:

Omówienie pojęcia nauczania oraz form i zasad nauczania dorosłych, w kontekście prawidłowego przygotowania i przeprowadzenia procesu nauczania.

3. Metody i formy prowadzenia instruktażu stanowiskowego.

4. Przygotowanie pracownika do bezpiecznego wykonywania pracy na określonym stanowisku pracy

5. Planowanie, przygotowanie programu i organizacja instruktażu stanowiskowego.

6.Metody kontroli oraz ocena skuteczności szkolenia.

Józef Bereski

Biuro CST -  przy wiekszej grupie do ustalenia, mozliwość u kienta

• Dydaktykę,
  • Indywidualne konsultacje,